Timo Sarpaneva vas samt saltkar Kaj Franck

559247

TIMO SARPANEVA, vas, glas "Claritas", Iittala 1988, Ovoid, underfång i svart och vitt med dekor av ovaler och luftbubblor, signerad TIMO SARPANEVA IITTALA 35-1988, KAJ FRANCK, saltkar, 2 st, signerade, höjd 2,5-14,5 cm

Ett saltkar med nagg och nerslipad kant

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 6

Budhistorik (14 bud)
4157904
3 800
4156796
3 600
4156779
3 400
4156726
3 200
4156708

Slutpris SEK:
3 800
371 EUR, 434 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.