Bing & Gröndahl Måsen servis

559243

BING & GRÖNDAHL, kaffeservis, 41 dlr., porslin, 1900-tal, "Måsen", förgylld dekor, bestående av: 12 assietter, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, 2 lövformade fat, sockerskål med lock, skål på fot, gräddkanna, 3 salt och pepparströare, 1 par äggkoppar, liten karaff, 1 par servettringar, 3 uppläggningsfat

Delvis andrasortering, 3 delar från annan modell medföljer

Keramik/Porslin

Monter 7

Bing & Gröndahl Måsen servis

Budhistorik (20 bud)
4160693
1 800
4160663
1 700
4160663
4160566
1 400
4160566
1 300

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.