Kunglig Dansk Flora Danica ask med lock

559240

ROYAL COPENHAGEN, ask med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3582, polykromt målad dekor av olika växter ur den danska floran, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, höjd ca 14, längd 16 cm

Keramik/Porslin

Budhistorik (10 bud)
4159564
5 800
4159552
5 600
4152301
5 400
4157585
5 400
4152301
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.