Olle Alberius ariel vas

559233

OLLE ALBERIUS (1926-1993), vas, Orrefors 1900-talets andra hälft, Ariel, dekor av molnformationer i mörk- respektive ljusblått, signerad Orrefors Ariel Olle Alberius Orrefors 959590, höjd ca 18 cm

Glas, Konstglas, Design

Monter 6

Olle Alberius ariel vas

Budhistorik (4 bud)

4161130
4151647
2 800
4151474
1 400
4151312

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.