Stolar Piretti

559207

GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 4 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad ek, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199

Skador, fanérbortfall

Möbler, Stolar, Design

Rum 20

Stolar Piretti

Budhistorik (6 bud)
4159407
2 400
4158690
4157956
4151924
4151912

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.