Stolar Piretti

559205

GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 6 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad bok, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199

Skador, fanérbortfall, borrhål, lös fanérdel medföljer

Möbler, Stolar, Design

Rum 20

Stolar Piretti

Budhistorik (7 bud)
4158692
4158691
3 200
4158401
4155837
4153446
600

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.