Stolar Piretti

559202

GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 6 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad ek, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199

Skador, fanérbortfall

Möbler, Stolar, Design

Rum 12

Stolar Piretti

Budhistorik (12 bud)
4159568
3 200
4159565
4159563
2 800
4159559
2 600
4159558
2 400

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.