Skulpturer brons

559145

SKULPTURER, 3 st, brons, "Vattenbärerska" signerad Anders Olson (1880-1955), kvinnohuvud, osignerat samt "Cirkuselefant" med gjutarstämpel "Rosengrens, Limhamn" höjd ca 5,5-14 cm
PROVENIENS: Nils Gottfrid Sandström, f.d verkmästare vid Rosengrens konstgjuteri, Limhamn

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skulpturer brons

Budhistorik (22 bud)
4162283
1 800
4162281
1 700
4162276
1 600
4162255
4162275

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.