Borgström skulptur

559137

CARL EINAR BORGSTRÖM (1914-1981): Sittande flicka, osignerad, brons, höjd ca 9,5 cm
PROVENIENS: Nils Gottfrid Sandström, f.d verkmästare vid Rosengrens konstgjuteri, Limhamn

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Borgström skulptur

Budhistorik (2 bud)

4155232
4152928

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.