Rörstrand matservis 1800-tal

559110

RÖRSTRAND, matservis, 1800-talets slut, bestående av: terrin med lock och fat, 2 uppläggningsskålar, 6 mindre fat, 10 assietter, 11 mattallrikar, 3 bordstallrikar, saladjär, 5 djupa, fiskfat, såsskål (Gustavsberg), 3 tefat, uppläggningsfat

Bruksslitage, krackeleringar, missfärgningar, sprickor samt nagg

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Rörstrand matservis 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4151070
4155345
750
4151070
4148317

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.