Maria Röhl blyertsteckning

559097

MARIA RÖHL (1801-1875):Porträtt av brukpatron, Jonas Reihnold Troselius, enligt påskrift a tergo, signerad och daterad 1840, blyertsteckning, ca 17x13 cm

Något gulnad, en mindra vättenfläckar i hörnet, ej examinerad ur ramen

Konst, Teckningar

Monter 13

Maria Röhl blyertsteckning

Budhistorik (9 bud)
4158548
1 700
4158347
1 600
4158544
4158347
1 400
4158373
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.