Porslinsask och urna

559095

ASK samt. URNA, 1800-talets slut, troligen Frankrike, porslin, polykrom och förgylld dekor med blomster, höjd 14 respektive 34 cm

Bortffall i dekoren, urnan sitter löst på sockeln

Keramik/Porslin

Porslinsask och urna

Budhistorik (5 bud)
4157578
4152717
4152074
750
4150366
500
4148309

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.