Brevkortsalbum från 1900-talets början

559067

BREVKORTSALBUM, med ca 200 vykort med motiv från Stockholm med omnejd, 1900-talets början och första kvartal, bl a Konstindustriutställningen i Stockholm 1909, flera i färg, album beklätt med läder, ca 29x21 cm

Album med smärre slitage, ej fullständigt genomgånget, något enstaka kort från annan ort

Böcker/Kartor, Vykort, Diverse

Rum 1

Budhistorik (6 bud)
4157999
4157108
4151173
4149559
4148728

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.