Jardinjär

559047

JARDINJÄR, sent 1800-/tidigt 1900-tal, porslin, troligen Italien, polykrom dekor av blomster med aurae (vindnymfer) och satyrer, höjd ca 30 cm, bredd ca 37 cm

Smärre ytkrackelyr, bottnen ojämn

Keramik/Porslin

Jardinjär

Budhistorik (10 bud)
4158162
750
4155311
700
4153554
650
4155310
600
4153554
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.