Rörstrand jardinjär

559041

JARDINJÄR, Rörstrand 1800/1900-tal, majolika, floral dekor med fåglar, stämplad Rörstrand höjd ca 31 cm, bredd ca 40 cm

Krackelyr, ojämn botten, en av fötterna med mindre avslag

Keramik/Porslin

Monter 11

Rörstrand jardinjär

Budhistorik (5 bud)
4157548
4156432
450
4151666
4148779
4148313

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.