Gunnar Zetterström oljemålning

559037

GUNNAR ZETTERSTRÖM (1902-1965), motiv över Gamla Stan och Riddarholmen målat från Söder Mälarstrand, signerad G Zetterström, á tergo daterad 35-, olja på duk, ca 29x39 cm

Duken något ospännd, smärre färgbortfall

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 5

Budhistorik (5 bud)
4149564
900
4155438
850
4149564
4149563
750
4148295
700

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.