Vas Kina 1800-tal Kanton

559033

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, balusterformad, med hänklar, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, salamandrar i relief, höjd ca 35 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Vas Kina 1800-tal Kanton

Budhistorik (29 bud)
4164110
4164010
2 800
4163990
2 600
4164009
2 400
4163990

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.