Penselvas Kina 1900-talets början

559030

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av sångfåglar bland blomande träd i emaljfärger, sepia samt järnoxid, kalligrafi med sigill, höjd ca 28,5 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (36 bud)
4164419
4 600
4164323
4 400
4164323
4 200
4164418
4164323
3 400

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.