Perukstock Kina 1900-talets början

559028

PERUKSTOCK, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av uppställda ting i emaljfärger, kalligrafi, höjd ca 29 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (9 bud)
4164269
1 700
4163996
1 600
4164221
4163996
1 400
4164220
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.