Matsalsmöblemang

559005

MATSALSGRUPP, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, bestående av 6 stolar, matbord, samtliga med stommar i vitlackerat trä och skuren dekor med guldbemålade detaljer, kannelerade ben, stolarnas sitthöjd ca 45 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans diameter ca 110 cm, medföljer gör 1 iläggsskiva á 42 cm

Bruksslitage, ställvis nednött färg, skänk utgår

Ändringar/tillägg
Skänk utgår

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matsalsmöblemang

Budhistorik (13 bud)
4158378
2 800
4158178
2 600
4158377
2 600
4158178
2 400
4158376

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.