Spegel

558991

SPEGEL, 1800/1900-tal, stomme i trä med dekor i pastellageliknande material, krönet med kvinnoansikte, mittendelen oval med mindre spegelytor runt omkring, förgylld och bemålad svart, höjd ca 127 samt största bredd 77 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Nagg, slitage

Speglar

Rum 8

Spegel

Budhistorik (8 bud)
4164347
4 200
4164080
4164079
3 800
4164078
3 400
4163057

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.