Barnskrivbord

558983

BARNSKRIVBORD, 1700/1800-tal, fanerat i mahogny och valnöt, beslag, handtag och kantlister i förgylld brons, nyckel finns, höjd ca 69 samt 83x44 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Omfattande slitage, beslag saknas, möjligen kompletterat

Möbler, Barnmöbler

Rum 8

Barnskrivbord

Budhistorik (5 bud)
4163563
4163548
2 800
4162550
2 400
4162549
4153950

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.