Byrå gustaviansk

558980

BYRÅ gustaviansk med senare vitrinskåp, förgyllda bleckbeslag till handtagen märkta Eskilstuna och med svenska riksvapnet, vitrindelen från tidigt 1900-tal med ett flyttbart hyllplan, skuren dekor, byrån med skodda och hjulförsedda ben, båda betsade, nyckel till vitrinskåpet finns, total höjd 193 samt byrån 51x118 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Renoverade och kompletterade, lagade ben på byrån, bruks och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Byrå gustaviansk

Budhistorik

2018-07-18 kl 20:30
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.