Väggur

558978

VÄGGPENDYL, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt märkt Fritz Gelhaar Stockholm, höjd ca 78 cm, pendel medföljer

Bruks- och åldersrelaterat slitage, bortfall i bronseringen

Klockor/Ur

Väggur

Budhistorik (2 bud)

4148261
4148260

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.