Skrivschatull

558925

SKRIVSCHATULL, 1800-talets slut, fanerad i mahogny, små fack och lådor, innehåller, bläckhorn, spegel, höjd ca 18 samt 42 x28 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Renoverat och kompletterat, delar borta, slitage, nyckel saknas

Diverse

Skrivschatull

Budhistorik (19 bud)
4163270
1 700
4162937
1 600
4163269
4162937
1 400
4163268
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.