Erik Tryggelin teckning

558906

ERIK TRYGGELIN (1878-1962), motiv från Stockholm, signerad och daterad 24/11 1907, tuschteckning, ca 37x18,5 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Konst, Teckningar

Erik Tryggelin teckning

Budhistorik (20 bud)
4164072
4164019
4164019
1 900
4163899
1 800
4164017
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.