Bordsuppsats

558897

BORDSUPPSATS, 4 dlr, 1900-talets första hälft, uppsats med tre våningar, dekorationskanna, mindre dekorationskanna samt dylik omgjord till fotogenlampa, alabaster, höjd mellan ca 42-68 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Den mindre kannan med lös hänkel, sprickor, lagningar och nagg

Diverse

Monter 6

Bordsuppsats

Budhistorik (5 bud)
4163137
5 000
4163133
4 400
4163132
4160634
3 400
4160633

Slutpris SEK:
5 000
489 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.