Bordslampa

558885

BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, omgjord vas, klassicerande stil, porslin samt brons och sockel i trä, höjd (själva vasen) ca 35 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Visst slitage

Belysning, Bordslampor

Monter 7

Bordslampa

Budhistorik (5 bud)
4163458
600
4155250
550
4155250
4154451
4154451

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.