Läsbord Bruno Mathsson

558881

BRUNO MATHSSON, läsbord, modellen formgiven 1941, stomme i metall, bordsytan delvis i ek, brännmärkt Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Värnamo Sweden 1965, läsbordets mått 38x56, höj - och sänkbart

Ytslitage och skador

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 11

Läsbord Bruno Mathsson

Budhistorik (12 bud)
4160267
2 400
4159578
4159578
1 600
4152195
4152195
950

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.