Atlas Stockholm

558866

ATLAS STOCKHOLM. BENTZER, A. Karta öfver Stockholm sammandragen från den af Kongl. topografiska Corpsen på stadens bekostnad ....Skala 1:4000. Stockholm., Generalstabens Litografiska Anstalt., 1909.
Folio (53x34 cm). Originalband. 12 dubbelsidiga blad med kartor och titel.

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruksslitage, vikt hörn på pärmen

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Monter 8

Atlas Stockholm

Budhistorik (9 bud)
4164224
750
4160594
700
4164223
700
4160594
650
4164007
600

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.