Urna Dresden

558858

URNA, empirestil, Dresden, 1800/1900-tal, stämplad, hänklar i form av svanar, motiv med landskap, porslin, höjd ca 33 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Keramik/Porslin

Monter 8

Urna Dresden

Budhistorik (6 bud)
4163200
4159459
4158453
4158102
4156733

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.