Vintrinskåp jugend

558838

VITRINSKÅP, 1900-talets början, jugend, stomme i mahogny, uppsatsdel med spegel och hylla, spegeln med fasettslipat glas, vitrindörren med fasettslipat glas, beslag och detaljer i mässing, invändigt inrett med hyllplan, etikettmärkt "Carl Johansons möblerings-affär Stockholm, Drottninggatan 45", höjd ca 169 cm, ca 87x40 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, stötmärken och repor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Vintrinskåp jugend

Budhistorik (17 bud)
4157224
9 200
4157227
9 000
4157224
8 800
4157223
8 600
4157087
8 400

Slutpris SEK:
9 200
899 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.