Jugendklädskåp

558829

KLÄDSKÅP, 1900-talets början, jugend, stomme fanerad i mahogny, dörrar med skuren dekor samt spröjsade blyglas, dörrhandtag i mässing, invändigt inrett med hyllplan i furu klädda med guldfolie, höjd ca 185 cm, ca 129x41 cm

Kantstötningar, hyllornas klädsel senare, åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 4

Jugendklädskåp

Budhistorik (25 bud)
4156989
7 400
4156955
7 200
4156986
7 200
4156955
7 000
4156983
6 800

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.