Vitrinskåp

558783

VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, blandstil mellan nyrenässan och art nouveau, stomme i betsad mahogny med intarsiadekor, dörrarna med konvexa glas, invändigt inrett med glashyllor, höjd ca 165 cm, ca 144x33 cm

Saknar nyckel, magneter installerade på insidan för att ersätta låset, vänster sida med lackskada, allmänt åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Vitrinskåp

Budhistorik (6 bud)
4157371
4156507
500
4156109
450
4154104
4154030

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.