Halsband/Bälte silver Indien 1900-talets mitt

558759

HALSBAND/BÄLTE, silver, delvis förgyllt, s.k. Labba/Labda, Indien, 1900-talets mitt, dekor av fleuroner, granulater samt "Monster Masks", längd ca 78 cm, vikt ca 495 g

Guld/Smycken, Etnografica

Budhistorik (3 bud)

4148970
4146841
4146699

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.