Eames DCM

558741

STOL, "DCM", Charles & Ray Eames, Herman Miller, USA, formgiven 1945-46, kromad stålram, sits i valnöt, sitthöjd 44 cm

Slitage, smärre fanérskador, renoverad, felvänd ryggplatta

Möbler, Stolar, Design

Rum 4

Eames DCM

Budhistorik (12 bud)
4158778
1 700
4158746
1 600
4158742
4158741
1 400
4158739
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.