Bordslystrar

558733

BORDSLYSTRAR, 2 dlr, 1 par, blandstil 1800-talets andra hälft, med fyra ljusarmar, brons och med prismor av varierande form, höjd ca 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Belysning, Bordslampor

Monter 14

Bordslystrar

Budhistorik (13 bud)
4162950
8 800
4162811
8 600
4162587
8 400
4162810
8 200
4162587
8 000

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.