Biljardbord Lennartsnäs

558721

BILJARDBORD, omkring 1900, England, betsat, skyltmärkt "Busseys patent", filtklädd stenskiva, biljardklot 16 st, köer, 7 st (placerade i pipställ), samt räknetavla, bordets mått höjd ca 83, 223x116 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Höj- och sänkbart, slitage

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 3

Biljardbord Lennartsnäs

Budhistorik (42 bud)
4157079
17 500
4157078
17 000
4157073
16 500
4157071
16 000
4157070
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 710 EUR, 2 000 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.