Carl Eldh Bläckställ i form av sittande par

558697

CARL ELDH (1873-1954): Bläckställ i form av sittande par, signerad och daterad C J Eldh 1900, brunpatinerad brons, gjutarmärkt Herman Bergman fud, ca 15x21 cm

Bläckhorn saknas

Konst, Skulpturer

Monter 4

Budhistorik (2 bud)

4148706
4 800
4148297

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.