Strindbergslampa med grön glaskupa

558670

GAMLA STANS LAMPVERKSTAD, bordsarmatur, s.k Stridbergsmodell, 1900-talets senare hälft, stomme i patinerad mässing, skärm av grönt glas, undertill märkt G.S.L. samt. etikettmärkt, höjd ca 36 cm

Nagg, sannolikt från tillverkningen, förekommer i skärmens nederkant, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.

Belysning, Bordslampor

Rum 3

Budhistorik (4 bud)

4157412
950
4157382
4151241
750
4146861
500

Slutpris SEK:
950
93 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.