Matsalsgrupp

558625

MATSALSGRUPP, 1900-talets mitt, bestående av 6 st stolar av s.k leksandmodell, samt bord, stolarna Karl Andersson och Söner, samtliga med stomme i bemålad furu, stolarna med lösa sitsar klädda i röd ulltextil, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 73 cm, skivans diameter ca 112 cm

Bordet med omfattande slitage, märken och repor, stolarna med bruksslitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matsalsgrupp

Budhistorik (22 bud)
4157077
4 600
4157025
4 400
4157076
4 200
4157025
4157075
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.