Drumtable

558604

SALONGSBORD, s.k. drumtable, 1900-talets första hälft, troligen England, stomme fanerad i mahogny, skinnklädd skiva, underrede med hjultrissor i form av lejontassar, sarg med lådor, höjd ca 57 cm, skivans diameter ca 49 cm

Bruksslitage, stötmärken och repor förekommer

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 3

Drumtable

Budhistorik (2 bud)

4156148
500
4156142

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.