Ring guld 1800-tal

558581

RING, 14 k guld, 1800-talets andra hälft, svart emalj samt 12 diamanter med rosenslipning, odlad saltvattenspärla ca 6,5 mm, ringstorlek ca 16,5 mm, total vikt ca 5,2 g

Emaljslitage, odlad pärla senare monterad, undertill med limrester samt tennlödningar

Guld/Smycken

Ring guld 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4165129
4165120
4159677
4156217

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.