Ljuskrona 1930-/40-tal

558578

LJUSKRONA, 1930-/40-tal, stomme av mässing, behängd med slipade, rökfärgade prismor i form av ekblad, sex ljuspunkter, höjd ca 80, diameter ca 54 cm

Ej funktionstestad, gulnade ljushållare, enstaka smärre nagg

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona 1930-/40-tal

Budhistorik (5 bud)
4172284
4171513
700
4171343
500
4169921
4169611

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.