Ljuskrona från 1930-talet

558566

LJUSKRONA, 1930-/40-tal, barockstil, stomme av mässing, behängd med droppformade slipade prismor, slipat spjut i mitten, sju ljuspunkter, höjd ca 90, diameter ca 38 cm

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona från 1930-talet

Budhistorik (8 bud)
4153919
4153918
1 400
4153916
1 300
4153915
4152154

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.