Hänge/brosch med turkoser

558530

HÄNGE/BROSCH, silver med 5 doserade, turkoser och barkliknand yta, med en otydlig tillverkarestämpel, möjligtvis för Grann & Laglyle, Kopenhamn, Danmark, höjd ca 6.2 cm, totalvikt ca 21.3 g

Nålen är lite sned, bruksslitage, ställvis anlöpning, 2 av kulorna är missfärgade med krackelering och mindre sprickor

Guld/Smycken

Monter 19

Hänge/brosch med turkoser

Budhistorik (1 bud)

4151700
2018-07-09 18:09:42

2018-07-15 kl 15:20
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.