Ringar guld

558465

RINGAR, 4 st, tre i 18 k guld resp.14 k guld, varav en med orientpärlor och fasettslipad granat, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1912, övriga med bl a med orientpärlor, ringstorlekar 15-16,5 mm, total vikt ca 7,5 g

Bucklor, pärlor med slitage, en med skada, stenar med slitage

Guld/Smycken

Ringar guld

Budhistorik (6 bud)
4165365
4165153
1 400
4161264
1 300
4160761
4157868

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.