Ralong

558456

SALONGSGRUPP, 4 dlr, 1920-tal, rokokostil/blandstil, bestående av 1 par stolar, pall, samt. bord, samtliga med stommar i blålackerat trä, stolarna med ryggstöd i rotting, pallen och stolarna med sittdynor i brokadtextil, bordet med glasskiva med underillgande textilduk, stolarna och pallens sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd ca 66 cm, bordskivans diameter ca 78 cm

Bruksslitage, färgen ställvis nednött, bordet med repor och märken

Möbler, Stolar

Rum 2

Ralong

Budhistorik (8 bud)
4156150
4155867
1 900
4155867
4155798
4155168

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.