Minnesringar guld 1800-tal

558455

RINGAR, 5 st, 18 k guld, 1800-tal, varav 2 med svart emaljdekor av kors, en med gömma undertill, en med hår och orientpärlor, stämplad Nils Hedenskog, Stockholm 1821, ringstorlekar ca 15,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g

Emaljslitage, bucklor

Guld/Smycken, Ringar

Minnesringar guld 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
4165945
5 400
4165943
5 200
4165937
5 000
4165936
4 800
4165934
4 600

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.