Yngve Ekström

558425

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, Swedese, formgiven 1956, stomme i ek och armstöd i teak, klädsel i fårskinn, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm

Stomme med slitage, Klädsel med omfattande skador, torkad stoppning

Möbler, Fåtöljer

Rum 5

Yngve Ekström

Budhistorik (8 bud)
4144759
3 200
4152656
4144759
2 800
4152655
2 600
4144759

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.